Informace pro rodiče k předškolnímu vzdělávání od 1. 3. 2021

28.02.2021 17:06

Vážení rodiče,

vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200:
od 27. února 2021 do 21. března 2021 vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci se nad rámec dosavadních opatření zakazuje osobní přítomnost dětí v mateřské škole, žáků 1. a 2. ročníků základní školy a žáků prvního stupně základní školy, pokud jsou zařazeni do třídy společně se žáky 1. nebo 2. ročníků základní školy.

Základní školy poskytují těmto žákům vzdělávání distančním způsobem.  Mateřská škola poskytuje vzdělávání distančním způsobem dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Dětem ve věku od 2 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou pracovníky vybraných profesí nezbytných pro chod státu, může být poskytována péče v určených školách a školských zařízeních, viz krizové opatření č. 212 ze dne 26. února 2021.

Informace o ošetřovném naleznete zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. (Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.)

Děkuji Vám za spolupráci
                                             M. Bisová